Przestań robić brzuszki!

Mnóstwo dziewczyn marzy o płaskim, umięśnionym brzuchu. Wiele z nich, aby osiągnąć swój cel zaczyna robić brzuszki. Nic dziwnego. Jest to mega popularne ćwiczenie, wiele z nas uczyło się go jeszcze na WF-ie w szkole. Niestety wcale nie są dla nas dobre i nie pomagają w osiągnięciu płaskiego brzucha, więc przestań je robić. Dlaczego? Zaraz dokładniej omówię 3 powody, dlaczego powinnaś przestać robić brzuszki.

Możliwe, że robiąc brzuszki wcale nie ćwiczysz mięśni brzucha

Po pierwsze, bardzo często robienie brzuszków, szczególnie dużej ilości brzuszków, w szybkim tempie, wcale nie ćwiczy mięśni brzucha. Bardzo ciężko wykonać to ćwiczenie poprawnie, szczególnie osobie początkującej, więc większość osób robiąc brzuszki pracuje w nich zupełnie innymi mięśniami. Przez to nie dość, że wcale nie ćwiczy brzucha to jeszcze naraża się na kontuzję.

Brzuszki nie są najlepszym ćwiczeniem na brzuch

Po drugie – nawet poprawnie wykonywane brzuszki nie są najlepszym ćwiczeniem na brzuch. Angażują tylko mięsień prosty brzucha, a żeby brzuch fajnie wyglądał trzeba ćwiczyć jeszcze mięśnie skośne i mięśnie głębokie brzucha. Szczególnie mięśnie głębokie są bardzo ważne. Dlatego lepszymi ćwiczeniami na brzuch będzie np. popularna deska, hollow body, dead bug czy krótkie spięcia brzucha.

Brzuszki nie spalają tłuszczu z brzucha

Po trzecie, brzuszki i wszystkie inne ćwiczenia na brzuch nie spalają tłuszczu z brzucha i go nie wyszczuplają. To jest bardzo rozpowszechniony mit, że robienie dużej ilości ćwiczeń na brzuch sprawi, że ten brzuch będzie szczuplejszy. No właśnie nie… Ćwiczeniami wzmacniamy mięśnie, ale jak to się często mówi „brzuch robimy w kuchni”, zdrową dietą, regularnymi posiłkami. Dlatego jeśli chcesz cieszyć się pięknym płaskim brzuchem koniecznie zadbaj o swoją dietę.

Chcę pomóc Ci ćwiczyć efektywnie, dlatego do soboty trwa promocja na moje prowadzenie. Zapisz się już teraz!

 

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

O mnie

Cześć! Mam na imię Oliwia, a w sieci jestem znana jako Siwa.
Moja historia zaczęła się kilka lat temu od wypadku, w wyniku którego przeszłam operację kolana. Spędziłam kilka długich miesięcy, leżąc samotnie w łóżku. Gdy w końcu nadszedł czas rehabilitacji, chciałam nadrobić stracony czas i zapomnieć o trudnych chwilach. Wpadłam w wir imprezowania. Moja dieta opierała się na fast foodach, pączkach, piwie i papierosach. Byłam bardzo młoda, brakowało mi wiary w siebie i celu w życiu. Nie miałam pasji i zainteresowań. Przerażała mnie wizja siebie za 5 lat, pogubiłam się. Co więcej, pewnego dnia z ust bliskiej mi osoby usłyszałam, że się „rozlewam”. Tego dnia spojrzałam w lustro i pomyślałam, że chciałabym w swoim życiu coś zmienić, mieć cele, marzenia, pasje oraz zgrabną i wysportowaną sylwetkę. Postanowiłam zadbać o swój wygląd i stać się pełną energii dziewczyną. Chciałam wydobyć z siebie to, co najlepsze.

Podjęłam decyzję o zmianie i postanowiłam, że zacznę od razu, jeszcze dziś…

Metamorfozy moich klientów

Opinie

Najnowsze wpisy na blogu

Blog

7 łatwych i skutecznych sposobów na pozbycie się brzuszka

Zastanawiasz się co zrobić, żeby pozbyć się zalegającego na Twoim brzuchu tłuszczyku? Stosowałaś już niejedną dietę, ale nigdy nie udało Ci się osiągnąć takiej sylwetki o jakiej marzyłaś, wygląd Twojego brzucha nadal pozostawię wiele do życzenia? Możesz to zmienić! Poznaj 7 skutecznych sposobów na pozbycie się brzuszka.

Czytaj więcej »